Montaż elektrycznych szyb i lusterek w Vectrze A

 


Co nam będzie potrzebne:

 

Dwa podnośniki prawy i lewy

Lusterka

Wiązka kabli

Śrubokręt krzyżak i płaski

Klucze „10” „13” „8”

Trochę wolnego czasu

 

Zaczynamy od rozebrania boczków drzwi:

 

 

Po zdjęciu tapicerki zrywamy tą śmieszną folię zabezpieczającą i bierzemy się za „wybebeszanie” drzwi… aby wyciągnąć mechanizm wystarczy rozwiercić nity potem delikatnie go puknąć i już odstaje dalej odkręcamy prowadnice klucz „10”

 

 

 

 

 

Teraz prosimy drugą osobę o pomoc, aby delikatnie opuściła szybę na dół jak jest szyba mnie więcej 10-15 centymetrów niżej wysuwamy prowadnice górne najpierw z jednej potem z drugiej strony szybę z powrotem dociągamy do góry a mechanizm wyciągamy przez największą dziurę….

 

 

Rozpinamy starą wiązkę z drzwi i wysuwamy z przodu drzwi wystarczy nacisnąć takie 3 zapadki i kostka cała się wysuwa mamy teraz całe gołe drzwi analogicznie wkładamy nową wiązkę układamy i przypinamy opaskami trzeba zwrócić uwagę alby wiązka szła z przodu prowadnicy od szyby i nie zawadzała o nią. Następnym krokiem jest wsadzenie nowego mechanizmu przez tą samą dziurę, gdy mechanizm jest już w drzwiach znów prosimy drugą osobę o przytrzymanie szyby 10-15 centymetrów niżej i tak samo jak ściągaliśmy tak i zakładamy mechanizm na prowadnice, następnym krokiem jest przymocowanie mechanizmu mechanizm od elektrycznych szyb jest dłuższy, przez co musimy go przymocować do otworów wcześniejszych to znaczy tych bliżej zawiasów i teraz wedle uznania albo nitujemy albo dajemy małe śrubki, teraz możemy założyć z powrotem prowadnicę tą na śrubę „10” którą ściągnęliśmy wcześniej nie dokręcamy za mocno ponieważ tą prowadnicą będziemy przy końcu montażu regulować szybę.

Jeśli chodzi o lusterka to wystarczy odkręcić stare lusterko mocowane na trzy śruby krzyżakowe i wkręcić w to miejsce nowe elektryczne.

 

 

Podpinamy wszystko dokładnie i taką samą operacje wykonujemy na drugich drzwiach.

 

Teraz bierzemy się za środek i wiązkę centralną….

Na początek rozkręcamy tunel środkowy (osłona ręcznego i tam gdzie popielniczka)

Jak pozbędziemy się tych dwóch plastików można odkręcić fotele (niestety konieczne) jeśli autko ma napinacze to po odkręceniu foteli przesuwamy je po prostu do tyłu, jeśli napinaczy brak łatwiej będzie wyciągnąć fotel

Odchylamy tapicerkę z podłogi i naszym oczom ukazuje się standardowa wiązka od zamka centralnego wypinamy ją, w progach po jednej i drugiej stronie wiązka rozchodzi się na tył wystarczy obciąć te kable połączymy je później jak będziemy kłaść nową wiązkę….

 

 

 

 

Delikatnie wypinamy wiązkę aż dojdziemy do samego słupka… masa od strony kierowcy przykręcona jest pod fotelem kierowcy klucz „8” a od strony pasażera jest w nogach pasażera na słupku nad komputerem także klucz „8” aby wypiąć gniazda ze słupków znowu wciskamy 3 zapadki, ale tym razem wciskamy wiązkę do środka i wyciągamy ją z drugiej strony.. tak wygląda wiązka po wyciągnieciu:

 

 

Teraz, gdy mamy już „gołe” auto możemy zacząć kłaść nową instalacje. Najlepiej zacząć od środka montujemy plastik z kostkami i rozdzielamy wiązkę na dwie strony…. W stronę kierowcy idzie wiązka z 4 kostkami na końcu: małą czarną :małą niebieską większą czarną i kostkę z gniazdem. Wszystkie wyżej wymienione kostki podpinamy w nogach kierowcy na słupku należy zwrócić szczególną uwagę na większą czarną kostkę, ponieważ to główne zasilanie szybek i lusterek….

 

Do tej puszki podłączamy zasilanie należy zwrócić uwagę na dobre domknięcie tej ze puszki po wmontowaniu tam kostki:

 

 

Przykręcamy masę pod fotel gniazdo przekładamy na zewnątrz i wpinamy kostkę w drzwi. Po podłączeniu obu stron zostaje nam tylko podłączyć przełączniki najlepiej zrobić to bez składania wszystkiego na wszelki wypadek sprawdzić czy działa wszystko

 

 

Jeśli wszystko biega to od razu regulujemy szybę opuszczamy ją góra dół i w razie potrzeby wszelkie niedociągnięcia regulujemy prowadnicą tą na klucz „10”

Montujemy przyciski w przeznaczonym do tego celu miejscu składamy wszystko do kupy i cieszymy się nową zabawką w aucie

 

Oczywiście bez gapiów się nie obeszło

 

 

Copyright © PsiaCrew & Sygidus 2006 ®

Copyright (c) Vectra Unlimited, 2006


<<wróć


  Created by Vectra Unlimited TEAM
Designed by Patryk PiePciński