dodano: 17 czerwca 2004

 

(opracował Witboj)

Najpierw aplikujemy środek za pomocą sondy (długa rurka zakończona 4 otworami dołączona do spray'u) za filtr przeciwpyłkowy, na skrzydła wentylatora. Trzeba otworzyć maskę, zdjąć uszczelkę, otworzyć pokrywę filtra, odpiąć zatrzaski i wyjąć filtr przeciwpyłkowy. Środek aplikujemy przy włączonych nawiewach!!!

Potem wyłączamy nawiewy. Do końca operacji i co najmniej 1,5 godziny po niej nawiewy nie mogą działać!!! Natępnie aplikujemy środek za pomocą sondy w kanały w podszybiu (tuż pod przednią szybą - wkładany sondę w skrajne otwory po prawej i polewej i naciskając spust sprayu wyciagamy po woli - ok 3 sekundy). Tzn cała rurka sondy musi być wyciągana przez 4 sekundy, jeśli nie zmieści się cała, to wyciagamy w odpowiednio krótszym czasie (dotyczy aplikacji we wszystkich nawiewach).
Następnie aplikujemy w 4 nawiewy w desce rozdzielczej (tak naprawdę są 3 kanały). Żeby zrobić to dokładnie należy wyjąć kratki nawiewów. Najtrudniej wychodzi skrajny lewy nawiew, bo najpierw trzeba wyjąć zintegrowany wyłącznik świateł.

Potem aplikujemy w kanały nawiewu na nogi kierowcy i pasażera

I na koniec w kanały nawiewów pasażerów tylnych siedzeń (pod fotelami przednimi)

Uwagi końcowe:
Im dłużej po operacji nawiewy nie będą włączane tym lepiej - minimum 1,5 godziny (bo zabija drobnoustroje nie tylko sam środek ale też jego opary). Najlepiej zrobić to wieczorem i zostawić do rana.
Środek powinien wystarczyć na 2 razy - nie przesadzajcie z ilością bo i tak więcej robali nie zabijecie.
Jeśli chodzi o tempo wyciągania sondy (z jednoczesnym "psikaniem") to można najpierw poćwiczyć "na sucho"
W kanały wkładamy sondę jak najgłębiej, żeby zapodać środek jak najbliżej parownika (znajduje się on po środku samochodu, na samym dole konsoli)

 

Copyright (c) Vectra Unlimited, 2004


<<wróć


  Created by Vectra Unlimited TEAM
Designed by Patryk PiePciński